Get Adobe Flash player

Alkoholizm

UDOSTĘPNIJ

POCZĄTKI CHOROBY (wyświetl ulotkę)

W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce nastąpiły gwałtowne zmiany w zakresie konsumpcji alkoholu przez młodzież. Wyniki badań z ostatnich lat pokazały, że napoje alkoholowe (szczególnie te niskoprocentowe i pozornie nieszkodliwe: tzw. napoje orzeźwiające oraz piwo) są najczęściej stosowanymi substancjami psychoaktywnymi wśród młodzieży szkolnej.

ZESPÓŁ ABSTYNENCYJNY I NAWRÓT CHOROBY (wyświetl ulotkę)

Twoje zdrowie nie wymaga stałej troski. Korzystaj z poznanych strategii radzenia sobie z głodem alkoholowym, w trudnych sytuacjach życiowych wykorzystuj wypróbowane, skuteczne dla siebie sposoby poradzenia sobie ze stresem. Nie broń się przed informowaniem o swoim alkoholiźmie lekarzy specjalistów, przełożonych w pracy i namawiających do picia kolegów.

NAWRÓT CHOROBY (wyświetl ulotkę)

Zdrowie nie jest jak wchodzenie po ruchomych schodach, które jadą w dół. Stanie w miejscu jest niemożliwe. Jeżeli przestaniemy się wspinać, wkrótce stwierdzimy, że zjeżdżamy. Wystarczy, że w czasie zdrowienia nie podejmiemy właściwych kroków, a wejdziemy w okres niekontrolowanego zachowania, który nazywamy zespołem nawrotu choroby.