Get Adobe Flash player

V Obóz Terapeutyczny 12-krokowy

UDOSTĘPNIJ

oboz kwiecienJuż po raz piąty zapraszamy do naszego Centrum Spotkań i Dialogu na Obóz Terapeutyczny "w Dolinie Jezierzycy" oparty na Programie 12 Kroków dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, oraz osób współuzależnionych. Podstawowym elementem obozu jest terapia grupowa, obejmująca 40 godzin pracy w małej (do 6 osób) grupie terapeutycznej. W zależności od stopnia zaawansowania uczestnik pracuje w grupie Kroków 1-3; 4-5, 6-7, 8-9,10-12.

Obóz oparty jest o model „Strzyżyna”, opracowany w 1987 r. w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii pod kierunkiem dr n. med. Bohdana T. Woronowicza. Pierwszy odbył się wiosną 2004, a następne w kolejnych latach. Ukończyło go łącznie kilkaset osób. Obóz także oparty jest na Programie, na którym każdy z nas pracuje osobiście i ze sponsorem. Celem obozu nie jest więc zastąpienie osobistej i systematycznej pracy ze sponsorem oraz w grupie, ale pomoc w jej usystematyzowaniu, pogłębieniu i dokonaniu pewnej syntezy.

Czytaj więcej...

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

UDOSTĘPNIJ

abstynencja dzieciW niedzielę 15 lutego 2015 roku rozpoczyna się 48. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu".
W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

Czytaj więcej...

Warsztaty Duchowości dla członków grup AA

UDOSTĘPNIJ

warsztatyduchowosci

Zapraszamy na Warsztaty Duchowości pod patronatem intergrupy Piastowskiej AA, które odbędą się w naszym Centrum 12 - 14 kwietnia br.

XV Dni Odnowy Życia za nami

UDOSTĘPNIJ

img 5021 1711x1140Za nami dwie tury XV Dni Odnowy Życia. W naszych warsztatach terapeutyczno-profilaktycznych wzięło ogółem ponad 180 osób - kobiet i mężczyzn z całego regionu. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, czy znamy dobrze samych siebie i jak ta znajomość może nam pomóc w skutecznym realizowaniu programu 12 Kroków.

Czytaj więcej...

XVI DNI ODNOWY ŻYCIA - warsztaty wsparcia i rozwoju dla osób doświadczających skutków uzależnień

UDOSTĘPNIJ

XVI DNI ODNOWY ZYCIA 2013O ile lepszy byłby świat, gdybyśmy wszyscy słuchali się wzajemnie... Czując, że jesteśmy rzeczywiście słuchani, wyrażamy gotowość do otwarcia i podzielenia się swoimi pragnieniami, obawami, przekonaniami, uczuciami...
Temat tegorocznych XVI Dni Odnowy Życia brzmi: „Umiejętność słuchania warunkiem dobrych relacji". Podczas przedświątecznego spotkania dowiemy się co zyskujemy słuchając, co tracimy nie słuchając oraz co i w jaki sposób uniemożliwia nam słuchanie siebie nawzajem. Ponadto nauczymy się jak lepiej słuchać siebie i innych oraz jak być słuchanym.
Terminy: 13 - 15 oraz 20 - 22 grudnia 2013
Koszt: 130 zł - 160 zł (zależnie od rodzaju pokoju)
Z pewnością kolejne wspólnie przeżyte Dni Odnowy Życia nie tylko na długo zapiszą się w naszej pamięci, ale także dzięki działaniu Ducha Świętego jeszcze bardziej uwrażliwią nas na to co duchowe, niewidzialne i ciche... Byśmy mogli skutecznie realizować w swoim życiu program zdrowienia, wzbudzą w nas także pragnienie słuchania siebie, innych ludzi oraz Siły Wyższej. Zapraszamy!

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT