Get Adobe Flash player

WARSZTATY

Kuźnia Duchowości w Bolesławcu

UDOSTĘPNIJ

DSCN5304Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany czas, kiedy rozpoczęliśmy w Bolesławcu Warsztaty Duchowości KUŹNIA DUCHOWOŚCI. W drugą niedzielę stycznia (10.01.2016), w gronie ponad 80 osób spotkaliśmy się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, by wspólnie wejść na drogę duchowego rozwoju, wyznaczoną przez św. Antoniego Marię Klareta – Założyciela Misjonarzy Klaretynów.
Słowami, które oddają klimat warsztatów mogą być te, napisane w Autobiografi przez samego św. Antoniego Marię Klareta: „Na początku mojego pobytu w Vic działo się ze mną tak, jak w kuźni, gdzie kowal wkłada kawał żelaza do ognia, a kiedy jest dobrze rozgrzane, kładzie na kowadle i zaczyna uderzać w nie młotem. Pomocnik robi to samo i obaj uderzają na zmianę, aż nadadzą mu zamierzony przez kowala kształt”. Klimat ten tworzy także wielu wolontariuszy naszej Fundacji, którzy mieszkają w Bolesławcu i okolicach, zaangażowanych bezpośrednio w promowanie oraz organizację KUŹNI DUCHOWOŚCI, oraz ksiądz proboszcz miejscowej parafii, który nie tylko dał przysłowiowy „dach nad głową”, ale sercem i duszą wykuwa razem z nami tzw. „produkt końcowy”.

Czytaj więcej...

Uzdrawiająca moc przebaczenia i miłosierdzia

UDOSTĘPNIJ

IMG 1423W ramach działalności statutowej, w grudniu 2015 roku, po raz dwudziesty przeprowadzone zostały przez naszą Fundację Dni Odnowy Życia. Tym razem tematami warsztatów było przebaczenie i wiążące się z nim na płaszczyźnie życia duchowego - miłosierdzie.
Podczas wygłaszanych konferencji, uczestnicy Jubileuszowych 20 Dni Odnowy Życia pogłębili swoją wiedzę dotyczącą między innymi następujących tematów: przyczyny i źródła poczucia krzywdy i poczucia winy, utrwalone ślady poczucia krzywdy i poczucia winy: bezsilność, żal, smutek, lęk..., podstawowe zasady przebaczenia, budowanie nowego porządku w swoim życiu, poszukiwanie lepszego miejsca w świecie, nowe życie – jak uwolnić się z pułapki przeszłości?

Czytaj więcej...

Razem a nie przeciwko sobie - warsztaty rodzinne

UDOSTĘPNIJ

warsztaty rodzinne 2015W czwarty styczniowy weekend (23.01 - 25.01) zapraszamy na Warsztaty Rodzinne: „Razem a nie przeciwko sobie".

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które w swoim życiu doświadczają skutków uzależnień lub przemocy.

Poświęcone one będą relacjom w związku. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla małżeństw, czyli osób żyjących w związkach formalnych.

Mogą w nich uczestniczyć wszyscy, także osoby żyjące w związkach nieformalnych lub nie będące aktualnie w żadnym związku.

Termin: 23-25 stycznia 2015

Koszt: 170,00 zł/osoba

Zapisy: do wtorku 20 stycznia - ilość miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

"Razem a nie przeciwko sobie" - warsztaty rodzinne

UDOSTĘPNIJ

WARSZTATY RODZINNE 2014Jakie są podstawy budowania związku? Jaka jest rola wzajemnych oczekiwań partnerów? Jakie są najczęstsze przyczyny konfliktów w parach? Te i wiele innych zagadnień były tematem Warsztatów Rodzinnych „Razem a nie przeciwko sobie".
Spotkanie dla osób, które doświadczają skutków uzależnień lub chcą poprawić wzajemne relacje w związku odbyło się w dniach 14-16 lutego 2014 r. Wzięło w nim udział ponad 40 uczestników z całego Dolnego Śląska. W atmosferze wzajemnej akceptacji i otwartości pary, niekiedy z ponad 30-letnim stażem, mogły wymienić się swoimi doświadczeniami w obszarze budowania relacji. Spotkanie było też doskonałą okazją by, w oderwaniu od zgiełku codziennych spraw, znaleźć chwilę i przyjrzeć się sobie oraz relacji z partnerem. Była to też szansa żeby zastanowić się nad charakterem i jakością swojej komunikacji z otoczeniem.

Czytaj więcej...

Fotograficzne warsztaty

UDOSTĘPNIJ

homanJeśli uczyć się czegokolwiek, to najlepiej od najlepszych :-) A do takich, jeżeli chodzi o fotografię przyrodniczą, zalicza się na pewno Artur Homan. Dziś w Centrum rozpoczął się dwudniowy warsztat fotograficzny dla mniejszych i większych amatorów.

Trochę teorii, trochę sprzętu, trochę praktyki w terenie, czyli w lubiąskich Odrzyskach. Niestety światło trochę nie zagrało, a wiadomo, że w fotografii najważniejsze właśnie ono. Ale jest jeszcze na szczęście drugi dzień warsztatów. A dziś na pewno w głowie zostało coś z ekspozycji, czasu naświetlenia, przysłon, autobracketingu...

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT