Get Adobe Flash player

Wiosenny Rajd Turystyczny po Bieszczadach

UDOSTĘPNIJ

image026Grupa pracowników, wolontariuszy i przyjaciół naszej Fundacji Centrum Spotkań i Dialogu wyruszyła przed długim majowym weekendem na ośmiodniowy Wiosenny Rajd Turystyczny po Bieszczadach. Oto jak kolejny swój wyjazd w góry wspominają wyprawę jej uczestnicy.

Pogoda nam dopisywała przez cały czas Rajdu. U niektórych z nas po kilku dniach pojawiła się nawet pierwsza, wiosenna opalenizna. Początkowo podczas wspinaczki na szczyty dawała nam się we znaki zbyt słaba kondycja, jednak chwile odpoczynku i posiłki pomagały zregenerować siły.

Czytaj więcej...

Wycieczka wolontariuszy CeSiD do KGHM w Lubinie

UDOSTĘPNIJ

kopalnia128W ostatnią sobotę stycznia (31.01.2015) grupa wolontariuszy naszej Fundacji uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu – wycieczce do KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Lubin"
Po przyjeździe do Zakładów Górniczych w Lubinie, we wczesnych godzinach rannych zostaliśmy przeszkoleni z obsługi aparatu tlenowego, pozwalającego w razie wypadku przedłużyć możliwość oddychania i ewakuacji w razie zagrożenia życia. Potem dostaliśmy ubrania robocze, kalosze, lampy i aparaty tlenowe, których obsługi się uczyliśmy, i... zjechaliśmy pod ziemię, na głębokość ponad 600 metrów, windą jadącą z prędkością 10 metrów na sekundę. Wszyscy pasażerowie windy odczuwali szybką zmianę głębokości, a co za tym idzie: ciśnienia i temperatury.

Czytaj więcej...

Zimowe Spotkanie Wolontariuszy Fundacji CeSiD

UDOSTĘPNIJ

zimowe spotkanie wolontariuszyZapraszamy serdecznie wszystkich Wolontariuszy naszej Fundacji na Zimowe Spotkanie Wolontariuszy, w czasie którego dokonamy podsumowania działalności w roku 2014 i zaplanujemy działania na rok 2015. W trakcie spotkania wręczone zostaną podziękowania i dyplomy za udzielanie się w ramach naszego wolontariatu, a najbardziej aktywni Wolontariusze nagrodzeni zostaną upominkami.

W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby, które chcą w roku 2015 zasilić szeregi naszego Wolontariatu.

Uczestnictwo w spotkaniu prosimy zgłaszać do dnia 6 stycznia 2015 r.

Zimowe Spotkanie Wolontariuszy

UDOSTĘPNIJ

wolontariat spotkanieW drugi weekend stycznia (10-11.01) br. w Krzydlinie Małej spotkali się obecni wolontariusze oraz kandydaci na wolontariuszy naszej Fundacji Centrum Spotkań i Dialogu. Celem spotkania było podsumowanie działań wykonanych w minionym 2014 roku oraz zaplanowanie pracy na rok 2015. Rozmowa dotycząca planów na przyszłość pokazała, że Fundacji udało się stworzyć zaangażowany zespół wolontariuszy, otwarty na nowe osoby. Wśród propozycji zadań do wykonania znalazły się różnorodne prace zgodne z tym, co wolontariusz umie robić lub czego chciałby się nauczyć. Praca wolontariuszy będzie polegała przede wszystkim na organizacyjnym i merytorycznym wsparciu organizowanych przez Fundację spotkań, imprez i kilkudniowych warsztatów, a także na wykonywaniu innych zadań potrzebnych do dobrego funkcjonowania Fundacji, np. takich jak: dbanie o ogród, teren zewnętrzny oraz sprzęt turystyczno – sportowy.

Czytaj więcej...

Wolontariat

UDOSTĘPNIJ

Wolontariat to, wg definicji Centrum Wolontariatu świadoma, dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzy rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Fundacja Happy Kids określa 4 podstawowe cechy "społecznikostwa":

  • wolontariusz to po prostu ktoś, kto umie dawać i brać
  • korzyści z pomagania są obopólne.
  • w pracy woluntarystycznej nie ma miejsca ani dla frajerów, ani dla bohaterów
  • to robota dla nieprzeciętnie przeciętnych i nienormalnie normalnych

Czytaj więcej...

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT