Krzydlina Mała 69 | 604 352 717 |
jesteś: Działalność/Pomoc terapeutyczna

Tworzymy warunki dla dobrych terapii

 

 

Szukasz miejsca na odbycie terapii?
Zapraszamy do Krzydliny.

Komfortowe pokoje, dostępność sal, a także pełne wyżywienie to tylko niektóre atuty jakie posiadamy by zaoferować Ci możliwość zorganizowania sesji terapeutycznych w Krzydlinie.

Spokój, przyroda, świeże powietrze będą idealnym dopełnieniem w poszukiwaniu i odkrywaniu na nowo samego siebie.

 

 

 

Wieloletnie doświadczenie w organiacji turnusów terapeutycznych pozwoliło nam poznać problemy z jakimi mierzą się ludzie na co dzień. Dzięki temu możemy dostosować warunki organizacji poszczególnych turnusów. Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie organizuje sesje terapeutyczne dla osób z szerokum spektrum zaburzeń. Są to m. in.:


Alkoholizm

W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce nastąpiły gwałtowne zmiany w zakresie konsumpcji alkoholu przez młodzież. Wyniki badań z ostatnich lat pokazały, że napoje alkoholowe (szczególnie te niskoprocentowe i pozornie nieszkodliwe: tzw. napoje orzeźwiające oraz piwo) są najczęściej stosowanymi substancjami psychoaktywnymi wśród młodzieży szkolnej.

Nikotynizm

Życie bez papierosów to nie strach, nie walka z nałogiem, nie ograniczanie ilości wypalanych papierosów, nie poleganie na silnej woli, która jest upośledzona w każdym uzależnieniu, lecz nadzieja i powolne przygotowanie się do podjęcia i wprowadzenia w czyn decyzji 0 zmianie stylu życia! Pamiętaj, że nic nie musisz. Możesz tylko chcieć, możesz popróbować - może Ci się uda - postępując bez pośpiechu - za rok lub półtora.

Erotomania

Erotomania przybiera różne formy, takie jak: kompulsywne uprawianie seksu, obsesyjna zależność uczuciowa od jednej osoby lub osób, zdrady, życie od romansu do romansu, ciągłe zauroczenie, fantazjowanie, dewiacje i seksualne praktyki w samotności. Erotoman używa bodźców seksualnych i samego siebie, by sterować swoim nastrojem i emocjami. Kontakty seksualne nie prowadzą go do uczuciowej bliskości i intymności.

Współuzależnienie

Współuzależnienie jest to uzależnienie od osoby uzależnionej oraz każde szkodliwe przystosowanie się do innej osoby albo sytuacji rodzinnej. Podatni są na nie przede wszystkim: współmałżonkowie, rodzice, rodzeństwo oraz najstarsze dzieci. Osoby współuzależnione nieświadomie sprzyjają przedłużaniu się uzależnienia poprzez roztaczanie kontroli i ochrony nad osobą, która jest uzależniona.

 

Chcesz zorganizować terapię, terapię grupową lub inne wydarzenie związane z pomocą terapeutyczną?

Skontaktuj się z nami za pomocą niniejszego formularza. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin. 

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Centrum Spotkań
i Dialogu
w Krzydlinie Małej

Krzydlina Mała 69
56-100 Wołów

tel. 604 352 717

Zgromadzenie Misjonarzy
Klaretynów

www.klaretyni.pl

Copryight by Centrum Spotkań i Dialogu | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej